fiksator sk boya izolasyon astari

Elastomerik reçine esaslı, sıvı plastik kaplamaların uygulanacağı ıslak hacimli yüzeylerde, aderans sağlayan, su bazlı antibakteriyel özelliğe sahip astar malzemesi

Standart Fiksatör.SK kullanıma hazırdır inceltilmeden uygulanır. Rulo, fırça, airless veya boya tabancası ile kullanıma uygundur.
Standart Fiksatör.SK kimyasal formülü gereği barındırdığı mikro gözenekler sayesinde kapiler nefes almaya izin verir. Böylelikle yapıların sağlıklı olarak nem dengelerini korumalarına imkan sağlar
Standart FİKSATÖR.SK içerdiği antibakteriyel ajanlar sayesinde uygulandığı zeminlerdeki küflenme ve yosunlanmayı önler.
Standart Fiksatör.SK beton ve taş yapıların kapiler gözeneklerine nüfuz ederek üzerine uygulanacak boyanın daha rahat tutunmasını ve zemindeki ömrünün artmasını sağlar.
Fiksatör.SK Uygulandığı zeminleri fikse ederek tozlanmayı azaltır ve yüzeyin emiciliğini düşürür. Böylelikle boya sarfiyatının düşmesine yardımcı olur.

KULLANIM ALANI
FİKSATÖR.SK® eski ve yeni bütün binaların, beton ve/veya sıvalı dış cephelerinde ve uygulanacak tüm su bazlı boyalardan önce astar olarak kullanılır.

RENK SEÇENEKLERİ
FİKSATÖR.SK® sıvı halde iken beyaz renkte olup, sürüldüğünde şeffaf bir görünüm alır. Renk seçeneği yoktur

UYGULAMA ARAÇLARI
Fırça, rulo (posteki, iplik, mercan vs.), airless (havasız tabanca)

İNCELTME
Kullanıma hazırdır, uygulama sırasında kesinlikle başka bir malzeme veya su ile karıştırılmamalıdır. Fırça izi takibi için maksimum %5 oranında son kat boya ile uygulama sırasında renklendirilebilir.

UYGULAMA ŞEKLİ
Güneşten veya başka bir sebepten ötürü aşırı derecede ısınmış duvarların,  FİKSATÖR.SK® tatbik edilmeden önce, su püskürtülerek (sprey ile) nemlendirilmesi daha sıhhatli bir uygulama zemini oluşturur.

Genel olarak kısa kıllı badana fırçası veya rulo ile satha iyice emdirilerek tek kat halinde uygulanır. Ancak çok problemli, erozyona uğramış, emiciliği çok yüksek zeminlerde, bilhassa alçılı veya tam sönmemiş kireçle sıvanmış satıhlarda, 2. bir kat uygulanması gerekebilir.

KURUMA SÜRESİ
Dokunma kuruması 1 saat
Boya/Yalıtım uygulama 6-12 saat

DEPOLAMA
Direkt olarak güneş ışığından ve don tehlikesinden uzak, kapalı serin mekanda, açılmamış ambalajında 1 yıl saklanabilir.

SARFİYAT
Tek katta ~0,100-0,150 kg./m²

AMBALAJ
18 Kg,  5 Kg

GÜVENLİK UYARILARI

S2            : Çocuklardan uzak tutunuz.
S13          :  Yiyecek ve içeceklerden uzak tutunuz.
S24/25   :  Göz ve deriye temastan kaçınınız.
S46         :  Yutulma halinde derhal doktora başvurunuz.